4 haftalık yumurta diyeti: menü ve sonuçlar

Profesör Osama Hamdiy tarafından geliştirilen beslenme sistemi, endokrin sistem sorunları olan hastalar için tasarlandı. Hormonal dengesizlik nedeniyle kilo vermeleri daha zordur. Kimyasal bir diyet, metabolizmayı değiştirmeye, vücudun işlevlerini ihlal etmeden kilo verme yeteneklerini kullanmaya yardımcı olur. Sistem bir kişiden dayanıklılık gerektirir, çünkü belirli bir menüye göre yemek yemeniz ve bir takım kurallara uymanız gerekir, ancak sonuç buna değer.

Yumurta diyetinin özellikleri

Bir ayda karbonhidrat içermeyen bir diyet, iç sistemlerdeki kimyasal süreçlerin doğasını değiştirir. Vücut, işlenmesi kolay olmayan artan miktarda protein alır - bu enerji gerektirir. Diyet menüsünde neredeyse hiç karbonhidrat yok, hızlı kalori alacak hiçbir yer yok. Vücut yağ deposunu kullanmaya başlar.İlk iki haftada kişi proteinli besinler tüketir ve aktif kilo kaybı başlar.. Kalan 14 gün sonucu birleştirmeye gider, menü değişir ve daha çeşitli hale gelir.

Diyetin tüm reçetelerini kesinlikle takip etmek önemlidir. Kuralları çiğnerseniz, iyi bir sonuç beklemeyin. Yumurta diyetinin sıklığı yılda bir kezdir. "Kötü" kolesterol için endişelenmeyin - oluşumunda yumurtalar yer almaz. Ürün, vücuda yüksek kaliteli protein ve yumurta sarısında bulunan vitaminler, yağlar, antioksidanlar sağlayarak hızla sindirilir.

Beslenme ilkeleri ve kuralları

Tüm önerilere kesinlikle uyun. Amacınız kilo vermek ve metabolik süreçleri yeniden inşa etmektir. Yumurta diyeti sırasında kuralları izleyin:

 • Günde üç kez yiyin. Ek atıştırmalıklar yasaktır. Açlık can sıkıcıysa, doyurucu bir yemekten 120 dakika sonra salatalık, havuç veya salata yiyin.
 • Menüdeki bir öğeyi başka bir öğeyle değiştirmeyin. Öğünleri karıştıramazsınız, örneğin öğle yemeğinde akşam yemeği için amaçlananlar vardır.
 • Alkolü bırak. Siyah çay yerine yeşil, bitki çayı içmelisiniz. Günde temiz su hacmi 1. 5-2 litredir. Soda içebilirsiniz, ancak günde 1 bardaktan fazla değil, süt ve şekersiz bir fincan kahve.
 • Çiğ yumurta yenemez.
 • Haşlanmış yumurta sevmiyorsanız, fırında pişirebilir, çırpılmış, haşlanmış yapabilirsiniz. Ana şey, yemek pişirirken yağ kullanmamaktır.
 • Porsiyon boyutunu küçültmek veya büyütmek yasaktır. Menü tabloları yiyeceğin ağırlığını göstermiyorsa, yiyecekleri doyana kadar yiyin, ancak fazla yemeyin.
 • Isıl işlem yöntemleri: suda kaynatma, haşlama, fırınlama, ızgara. Yemeklerin kabul edilebilir bir tada sahip olması için biber, tuz, soğan, sarımsak ile tatlandırılabilirler.
 • Yumurtalar en az 5 dakika kaynatılmalıdır.
Kilo kaybı için yumurta diyeti

Avantajlar ve dezavantajlar

Dört haftalık yumurta diyetinin birçok faydası vardır. Diyetin ana ürününü seviyorsanız, kilo verme sistemine mükemmel bir puan verin:

 • Yumurtalar çabuk pişer ve ekonomiktir. Diyetin ikinci yarısında yerini basit ve lezzetli yemekler alır.
 • Diyet, fiziksel aktiviteyi sevenler için uygundur.
 • Menüdeki ürünler uzun süre tokluk sağlar, bu nedenle diyetin performans üzerinde çok az etkisi vardır.
 • Kilo verme sırasında yağlar yakılır ve kaslar güçlenir.
 • Bir ayda 28 kg'a kadar kaybedebilirsiniz (çok büyük bir vücut ağırlığı ve egzersizle).
 • Vücut amino asitler, manganez, demir, çinko, B vitaminleri, A, kolin, biyotin ve diğerleri ile doyurulur.

4 hafta boyunca yumurta-greyfurt diyeti herkese hitap etmeyecektir. Haftada birkaç yumurtayı zar zor yiyebiliyorsanız, bu şekilde kilo vermeye bile başlamamalısınız. Sistemin ayrıca nesnel dezavantajları vardır:

 • Uzun bir süre, vücut bazı makro besinlerden yoksundur - hızlı karbonhidratlar ve yağ asitleri. Bu, dahili sistemlerin işlevselliğini etkiler.
 • Dengesiz beslenme çeşitli rahatsızlıklara yol açar. Düşük karbonhidratlı diyetlerle ilgili yaygın bir sorun, kabızlık, baş ağrısı, böbrek hastalığının alevlenmesi vb.
 • Düşük kaliteli yumurtalarla zehirlenme riski vardır. Ürünü yalnızca kabuğun bütünlüğünü kontrol ettikten sonra güvenilir bir yerden satın alın. Pişirmeden önce yumurtaları mutlaka sıcak suda yıkayın veya özel müstahzarlarla dezenfekte edin.

Onaylı Ürünler

Liste çok uzun değil, ancak diyetin monotonluğu ve katılığı başarının anahtarıdır. Belli bir menü disiplinine göre yemek yemek yeme alışkanlıklarınızı değiştirmenizi sağlar. 4 hafta boyunca yumurta diyeti, aşağıdaki yiyecekleri kullanmanızı sağlar:

 • endüstriyel ve çiftlik tavuk yumurtaları;
 • tavuk, derisiz hindi, dana eti, dana eti;
 • %0-5 yağsız süzme peynir, %17'ye kadar sert veya yumuşak peynir;
 • patates hariç tüm sebzeler: kabak, patlıcan, kabak, havuç, yeşil fasulye, domates, dolmalık biber, bezelye, soğan, sarımsak vb. ;
 • meyveler: greyfurt, portakal öncelikli; mandalina, kayısı, şeftali, karpuz, elma, armut, ananas yemesine izin verilir.

Yasaklanmış ürünlerin listesi

Bir ay boyunca yumurta diyeti, ihlalleri ve yabancı ürünlerin girişini tolere etmez. Yarı mamul ürünleri yiyemez, sosları, margarini, sentetik baharatlarla tatlandırılmış yemekleri, fırın ve şekerleme ürünlerini saklayamazsınız. Tabu, zayıf bir insan için bu tür zararsız ürünlerde tanıtıldı:

 • kuzu, domuz eti;
 • sakatatlar: karaciğer, böbrekler, akciğerler, kalp;
 • üzüm, muz, mango, hurma, incir, kavun;
 • Patates;
 • yağlı ekşi krema, krema, süzme peynir, süt;
 • Tereyağı;
 • salo;
 • yağlı balık.
yumurta diyetinde muz yasak

4 haftalık yumurta diyetinin detaylı menüsü

Dört hafta boyunca tablolarda sunulan diyete göre yemelisiniz.Kilo vermenin sonucu sizi tatmin etmiyorsa, ilk ve son yedi günün menüsünü iki kez tekrarlayın.. 1. haftada kahvaltı her gün aynıdır: 2 katı veya hafif haşlanmış yumurta, ½ greyfurt veya portakal. Öğle ve akşam yemekleri daha çeşitlidir. Ürünün miktarı belirtilmemişse doyana kadar tüketiniz. İlk hafta diyeti:

Gün

Akşam yemegi

Akşam yemegi

1

İzin verilen meyveler.

İzin verilen herhangi bir şekilde pişirilmiş sığır eti veya tavuk.

2

Tavuk eti, domates, orta boy portakal.

Sebze salatası, 2 yumurta, kızarmış ekmek, portakal/greyfurt.

3

Orta boy domates, tost, sert peynir.

Tavuk göğsü veya dana eti.

4

Meyve.

Yağsız et, taze sebze salatası.

beş

2 haşlanmış yumurta, haşlanmış sebze: havuç, bezelye, kabak.

Haşlanmış veya ızgara karides/balık, marul, orta boy greyfurt/portakal.

6

Meyve.

Et, sebze salatası.

7

Tavuk butları veya bagetler, sebzeler, portakal.

Haşlanmış/haşlanmış sebzeler.

İkinci haftada, kahvaltının bileşimi ve hacmi değişmez. Menü daha az çeşitli hale gelir - aşırı kiloya darbe devam eder. Tabloda daha fazla ayrıntı:

İlk günün diyetini çoğaltır.

Gün

Akşam yemegi

Akşam yemegi

1

Marul, et.

2 yumurta, marul, greyfurt.

2

3

Izgara/haşlanmış yağsız et, tuzsuz ve sossuz salatalık salatası.

2 yumurta, greyfurt.

4

2 yumurta, haşlanmış sebze, süzme peynir.

Bir çift yumurta.

beş

Et, 2-3 domates.

Bir çift yumurta.

6

Et, 2-3 domates, greyfurt.

Sossuz meyve salatası.

7

Derisiz tavuk, haşlanmış sebze, 1 greyfurt.

Öğle yemeği için olduğu gibi.

Yumurta diyetinin üçüncü haftasında yiyecekler çok katı olmayacağı için biraz rahatlama hissedeceksiniz. Yedi gün boyunca izin verilen yiyeceklerin tümü, hacim kısıtlaması olmaksızın yenebilir. 3 numaralı haftanın diyeti:

Gün

Ürün: % s

1

İzin verilen meyveler

2

Haşlanmış sebzeler, taze sebze salataları.

3

Meyveler sebzeler.

4

Balık, marul, taze lahana, haşlanmış sebze.

beş

Tavuk, taze sebzeler.

6

Herhangi bir meyve.

7

Herhangi bir meyve.

Dört haftalık diyet sona eriyor ve menü daha da çeşitleniyor. Bu yedi gün içinde yavaş yavaş normal diyetinize dönersiniz. Geçen haftanın menüsü:

Gün

Gün için ürünler

1

¼ haşlanmış derisiz tavuk veya 400 gr diğer ızgara et, 3 adet taze domates, 4 adet salatalık, kendi suyunda bir kutu konserve ton balığı, kızarmış ekmek, greyfurt.

2

200 gr et, 4 salatalık, 3 domates, kızarmış ekmek, greyfurt, elma/armut.

3

300 gr haşlanmış sebze, 2 domates, 2 salatalık, 1 yemek kaşığı. ben. tahıl süzme peynir, tost, greyfurt.

4

½ derisiz haşlanmış tavuk, salatalık, 3 domates, kızarmış ekmek, greyfurt.

beş

10 marul yaprağı, 3 domates, 2 haşlanmış yumurta, greyfurt.

6

2 haşlanmış tavuk fileto, tost, 2 salatalık, 2 domates, 120 gr süzme peynir, 1 bardak kefir, greyfurt.

7

Bir kutu ton balığı, 200 gr haşlanmış sebze, 2 salatalık, 2 domates, 1 yemek kaşığı. ben. süzme peynir, tost, greyfurt.

Diyetten çıkmanın doğru yolu

Usame Hamdiy sisteminde son hafta çıkışın başlangıcıdır. Mide zaten küçük porsiyonlara alıştı ve siz ölçülü yemeye başladınız. Diyetin sonunda, yavaş yavaş tahıllar, önceden yasaklanmış meyveler, peynirler, et ve patatesleri diyete ekleyerek küçük miktarlarda yemeye devam edin. İlk 2-3 hafta şeker ve şeker içeren tüm yiyecekleri yemeyin.. Pankreası bozmamak için yağlı yiyecekleri menüye çok yavaş ekleyin. Haftada bir öğle yemeği için uskumru, sardalya, deniz alabalığı gibi yağlı balıklar yiyin.

Tatlıya saat 12: 00'ye kadar haftada birkaç kez 1-2 çay kaşığı yiyebilirsiniz. bal, 1 adet bitter çikolata, fındık ezmeli tost, hurma veya incir. Yumurta ve turunçgillerden hemen vazgeçmeyin. Her gün miktarı azaltın. En az 2 litre karbonatsız mineral veya filtrelenmiş su içtiğinizden emin olun. Alkol hala yasak. Yumurta diyetinden sonra doğru beslenmeye veya -60 sistemine geçmek en uygunudur.

Yan etkiler

4 haftalık yumurta diyeti göründüğü kadar zararsız değildir. Hoş olmayan koşullar eşlik eder (herkes bunlara sahip değildir):

 • sinirlilik ve sinirlilik - diyette karbonhidrat eksikliği ile ilişkili;
 • genel sağlıksızlık, uyuşukluk - düşük karbonhidratlı beslenmenin bir sonucu;
 • böbreklerde artan stres nedeniyle oluşan baş ağrısı;
 • şişkinlik - meyvelere, bazı sebzelere, yumurta yemeye karşı zayıf toleransın bir sonucu;
 • kabızlık - yüksek proteinli bir diyet ve diyette az miktarda lif nedeniyle oluşur;
 • ağız kokusu - sindirildiğinde hoş olmayan bir koku yayan yumurta kullanımı nedeniyle oluşur;
 • mide ekşimesi - turunçgillerin sık kullanımı nedeniyle oluşur;
 • tırnakların kırılganlığı, saç - vitamin, mineral eksikliğinin bir sonucu;
 • döküntü, kaşıntı - turunçgiller ve yumurtalar güçlü alerjenlerdir.

Kontrendikasyonlar

4 haftalık yumurta-portakal diyeti, özel diyet nedeniyle herkes için uygun değildir. Usame Hamdiy kilo verme sistemine kontrendikasyonlar:

 • gebelik;
 • mide ve bağırsak hastalıkları: gastrit, ülser, mide ekşimesi, şişkinlik, enterokolit;
 • karaciğer hastalıkları, pankreas;
 • tavuk yumurtalarına karşı hoşgörüsüzlük;
 • narenciye alerjisi;
 • kalp ve kan damarlarının hastalıkları;
 • uzun bir hastalıktan sonraki dönem, zayıflamış bağışıklık.
yumurta diyetine kontrendikasyonlar

Tarifler

Haşlanmış et, yumurta ve sebze yiyemeyeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Bu, hayal gücünü gösterme arzusu yoksa doğrudur. Bir yumurta diyeti bile bir lezzet cümbüşüne dönüşebilir, çünkü emrinizde o kadar çok ürün var ki! Kabak doldurun, sebzeli kraliyet omleti yapın, eti doğal baharatlar ve limon suyuyla marine edin - parmaklarınızı yalayacaksınız! Ana şey yağ kullanmamaktır. Kızartma yapıyorsanız, kuru bir tavada. Ayrıca, tuza kapılmayın - yalnızca orta derecede kullanımda faydaları vardır.

lula kebabı

 • Süre: 60 dakika.
 • Porsiyon: 5 kişilik.
 • Yemeğin kalori içeriği: 1150 kcal (120 kcal / 100 g).
 • Amaç: öğle yemeği için, akşam yemeği için.
 • Mutfak: Kafkas.
 • Zorluk: kolay.

Geleneksel olarak kebap, yağlı kuzudan ateşte yapılır. Yemeğin yalın bir versiyonunu yapıp şekle zarar vermeden yiyebilirsiniz. Lula kebabı yumurta diyetine mükemmel uyum sağlar, uzun süre doyurur ve menünün daha çeşitli olmasına yardımcı olur. Sulu, yumuşak, ağızda eriyen et parçaları yetişkinlere ve çocuklara hitap edecek ve onları işe götürmek de çok uygun.

İçindekiler:

 • yağsız dana eti - 700 gr;
 • soğan - 3 adet;
 • yeşillikler (kişniş, dereotu, yeşil soğan) - her biri 1 küçük demet;
 • fesleğen - 0, 5 çay kaşığı;
 • kimyon - 0, 5 çay kaşığı;
 • karabiber - 0, 5 çay kaşığı;
 • tuz - tatmak.

Pişirme metodu:

 1. Sığır eti hamurundan kıyılmış et yapın. 2-3 kez kıyma makinesinden geçirin, böylece kebap daha yumuşak olur.
 2. Soğanı bir karıştırıcıda öğütün, kıyılmış ete ekleyin.
 3. Tüm baharatları ekleyin.
 4. Yeşillikleri ince doğrayın, etle karıştırın.
 5. Fırını 200 dereceye ısıtın.
 6. Kıymayı yaklaşık 10 dakika yoğurun, periyodik olarak dövün - kütlenin yapışkan hale gelmesi gerekir.
 7. Bir fırın tepsisini folyo ile örtün, yüzeye bir damla bitkisel yağ sürün.
 8. Islak ellerle bir kebap yapın ve fırın tepsisine yerleştirin.
 9. Fırında 30-40 dakika pişirin. Hazır olduğunun bir işareti, hafif altın bir kabuğun oluşmasıdır. Yemeği fırında fazla pişirmeyin, aksi takdirde sertleşir.
Yumurta diyetinde Lula kebabı

fırında patlıcan

 • Süre: 60 dakika.
 • Porsiyon sayısı: 6 kişi.
 • Yemeğin kalori içeriği: 630 kcal (42 kcal / 100 g).
 • Amaç: öğle yemeği için, akşam yemeği için.
 • Mutfak: Rus.
 • Zorluk: orta.

Haşlanmış ve haşlanmış sebzeler çabucak sıkılır ve bir diyette, özellikle yumurtalı bir diyette, her zaman yasak bir şeyi yemenin cazibesi vardır. Menüyü olabildiğince çeşitli yaparsanız, gevşeme arzusu olmayacaktır. Süzme peynir, havuç, domates ve soğan ile doldurulmuş fırında patlıcan, hafif ve doyurucu bir akşam yemeği için harika bir seçenek. Hızlı hazırlanırlar - 20-30 dakikalık aktif zaman, gastronomik zevk verir ve vücuda fayda sağlar.

İçindekiler:

 • patlıcan - 3 adet;
 • süzme peynir% 5 - 200 gr;
 • maydanoz - 1 demet;
 • sarımsak - 1 diş;
 • havuç - 1 adet;
 • soğan - 2 adet;
 • sirke - 1 çay kaşığı;
 • domates - 2 adet.

Pişirme metodu:

 1. Patlıcanları suyla yıkayın, sebze boyunca kesin, ancak tamamen değil. Dilimlerin kalınlığı yaklaşık olarak 0. 7-0. 8 cm'dir.
 2. Patlıcanları tuzlayın, acılık çıkması için 20 dakika bekletin. Durulmak.
 3. Süzme peyniri ince kıyılmış maydanoz ve doğranmış sarımsak ile karıştırın.
 4. Çiğ havuç rendeleyin.
 5. Soğanı yarım halkalara kesin, sirke serpin.
 6. Domatesleri dilimleyin.
 7. Patlıcanları doldurmaya başlayın: bir kesiği süzme peynirle, ikincisini havuç ve domatesle ve üçüncüsü soğanla doldurun. Tasarımın dağılmasını önlemek için bir kürdan ile sabitleyin.
 8. Yemeği 200 ° C sıcaklıkta yarım saat fırında pişirin.
yumurta diyetinde pişmiş patlıcan

Kilo verenlerin görüşleri

İnternette yumurta diyeti hakkında birçok olumlu değerlendirme var. Bu güç sistemindeki çoğunluğa göre, fazla çaba harcamadan kolayca fazla kilo verebilirsiniz.